Polscy siatkarze mistrzami świata! Fantastyczna gra biało-czerwonych!

To był prawdziwy koncert biało-czerwonych. Polscy siatkarze w pięknym stylu pokonali 3:0 Brazylię i po raz trzeci w historii wywalczyli tytuł mistrzów świata.

Polscy siatkarze
Nasi złoci siatkarze

Polscy siatkarze pierwszy set rozpoczęli z wielkim animuszem. W pewnym momencie wypracowali sobie nawet kilkupunktową przewagę. Brazylijczycy nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i w końcówce seta doprowadzili do remisu. W tej grze nerwów lepiej wypadli jednak Polacy i ostatecznie triumfowali 28:26.

Nasi siatkarze Bartosz Kurek

Bartosz Kurek w polu zagrywki

W drugim secie Polacy od początku przeważali. Brazylijczycy ani na moment nie wyszli nawet prowadzenie. Świetnie na parkiecie prezentował się zwłaszcza Bartosz Kurek, który popisywał się doskonałymi zagrywkami i atakami. Między innymi dzięki jemu postawie polscy siatkarze wygrali 25:20.

Na początku kolejnej partii przewaga podopiecznych Vitala Heynena była jeszcze bardziej widoczna. Brazylijczycy sprawiali wrażenie rozbitych psychicznie i pogodzonych z porażką. Jednak późniejszej fazie seta Canarinhos się otrząsnęli, a nasi siatkarze nie uniknęli błędów. Mimo nerwowej końcówki Polacy nie pozwolili sobie odebrać przewagi i wygrali decydującego seta.

Polscy siatkarze dominowali też wśród nagrodzonych dla najlepszych zawodników. MVP całego turnieju został wybrany Bartosz Kurek. Najlepszym przyjmującym ogłoszono kapitana naszej reprezentacji Michała Kubiaka. Tytuł najlepszego środkowego otrzymał Piotr Nowakowski. Najlepszym libero wybrano natomiast Pawła Zatorskiego.

Wcześniej w meczu o trzecie miejsce Amerykanie pokonali 3:1 Serbię.

Polscy siatkarze wraz z trenerem

Vital Heynen w geście triumfu

Dla polskich siatkarzy to już trzeci złoty medal w historii. Poprzednio tak wielkie sukcesy biało-czerwoni świętowali w 1974 roku i w 2014 roku.

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz

libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski