Znajdź nas

Inne

„Złota Trzynastka”: Zobacz kto wygrał plebiscyt „Magazynu Sportowiec”!

Po ponad miesiącu głosowania znamy już wyniki na „Złotą Trzynastkę” polskiego sportu! Głosowanie było niezwykle zacięte, o czym może świadczyć fakt, że różnica między poszczególnymi miejscami wynosiła zaledwie kilka punktów.

Złota Trzynastka 2018
Cofnij1 z 15

„Złota Trzynastka” polskiego sportu została wyłoniona poprzez głosowanie czytelników i dwunastoosobowej Kapituły. W tym roku w skład komisji weszli znakomici sportowcy Julia Michalska-Płotkowiak, Beata Mikołajczyk-Rosolska, Zofia Kiełpińska, dr Natalia Grzebisz, dr Rafał Kubacki, Jędrzej Dobrowolski , a także dziennikarze Katarzyna Kopeć-Ziemczyk (była rzeczniczka Ministerstwa Sportu i Turystyki), Dariusz Matyja (Czwórka Polskie Radio), Daniel Ludwiński (Nowości), Jarosław Wydra (Radio Warszawa), Szymon Kastelik i Przemysław Paszowski (obaj „Magazyn Sportowiec”).

W głosowaniu czytelników przyznano od 1000 punktów do 10 punktów. Najwięcej otrzymał sportowiec, który wygrał. Najmniej ten, który zajął 30. miejsce. W przypadku głosowania Kapituły każdy jej członek przyznał od 100 do 1 punktu. Następnie wyniki zostały komisyjnie zliczone.

Wobec dużej niejednomyślności ze strony sportowców, decydujące dla kolejności okazało się głosowanie czytelników.

Cofnij1 z 15

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne