Znajdź nas

Inne

Znamy wyniki głosowania czytelników na „Złotą Trzynastkę” polskiego sportu

Plebiscyt na „Złotą Trzynastkę” polskiego sportu już na finiszu. Laureatów poznamy 28 grudnia, tymczasem już teraz znamy wyniki głosowania czytelników „Magazynu Sportowiec”. Według nich na miano najlepszego sportowca roku zasłużył Wojciech Osiecki startujący w łucznictwie konnym. W głosowaniu nie zabrakło również wielu niespodzianek.

Złota Trzynastka 2018
Cofnij1 z 31

Przypominamy, że głosowanie czytelników stanowi tylko jedną składową plebiscytu na „Złotą Trzynastkę”. Drugą składową jest głosowanie dwunastoosobowej Kapituły, w której skład weszli znakomici sportowcy Julia Michalska-Płotkowiak, Beata Mikołajczyk-Rosolska, Zofia Kiełpińska, dr Natalia Grzebisz, dr Rafał Kubacki, Jędrzej Dobrowolski , a także dziennikarze Katarzyna Kopeć-Ziemczyk (była rzeczniczka Ministerstwa Sportu i Turystyki), Dariusz Matyja (Czwórka Polskie Radio), Daniel Ludwiński (Nowości), Jarosław Wydra (Radio Warszawa), Szymon Kastelik i Przemysław Paszowski (obaj „Magazyn Sportowiec”).

W głosowaniu czytelników przyznano od 1000 punktów do 10 punktów. Najwięcej otrzymał sportowiec, który wygrał. Najmniej ten, który zajął 30. miejsce. W przypadku głosowania Kapituły każdy jej członek przyznał od 100 punktów do 1 punktu.

Wyniki głosowania czytelników i głosowania członków Kapituły zostaną zliczone i ogłoszone 28 grudnia. Wtedy poznamy oficjalną i ostateczną „Złotą Trzynastkę”. Prezentowane w tym artykule rezultaty są jedynie przedstawieniem rozkładu głosów czytelników. 

Cofnij1 z 31

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne