Znajdź nas

Artykuły

Wielcy mistrzowie wybrali mundur. Sportowcy w Wojsku Polskim

Dziś święto Wojska Polskiego, a więc również poniekąd polskiego sportu. W szeregach armii od początku służą polscy sportowcy. Żołnierzami byli choćby mistrzowie olimpijscy tacy jak Jerzy Pawłowski czy Jan Kowalczyk, a także piłkarski geniusz Kazimierz Deyna. Choć czasy się zmieniają i rola armii w państwie również, to sport nadal stanowi ważne element polskich sił zbrojnych. Dziś w armii masowo służą choćby lekkoatleci.

Sportowcy w wojsku polskim
Polscy sportowcy - żołnierze w towarzystwie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka /fot. fanpage Marcina Lewandowskiego/
Cofnij1 z 10

Żeby podkreślić współczesne znaczenie wojska dla polskiego sportu, należy przypomnieć, że na dziesięć polskich triumfów na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy, aż siedem było zasługą żołnierzy. W armii służą choćby wszystkie Aniołki Matusińskiego. Skąd bierze się takie zainteresowanie sportowców siłami zbrojnymi? Jak podkreślają, praca w wojsku zabezpiecza im codzienny byt, dzięki czemu mogą spokojnie przygotowywać się do najważniejszych imprez. A osiąganie sukcesów na arenie międzynarodowej jest jednym z obowiązków sportowców – żołnierzy.

>> SPORTOWCY W WOJSKU POLSKIM. ZOBACZ KTO SŁUŻY W ARMII I JAKI MA STOPIEŃ

Cofnij1 z 10

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły