Znajdź nas

Inne

Biało-czerwoni znów podbili Klingenthal! Już teraz zobacz wszystkie skoki Polaków [WIDEO]

Polscy skoczkowie z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Biało-czerwoni wygrali konkurs drużynowy w niemieckim Klingenthal. Poniżej prezentujemy skrót konkursu, udostępniony przez redakcję Eurosportu.

Skoki Polaków drużynówka - Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch

Konkurs świetnie zaczął Piotr Żyła, szybując aż na 145 metr. Po jego skoku biało-czerwoni plasowali się na drugim miejscu z niewielką stratą do Austrii. To się zmieniło już w następnej grupie. Polaków na prowadzenie wysunął Jakub Wolny, który skoczył 136 metrów. Później na fotelach liderów utrzymali nas Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Wicemistrz świata uzyskał 126 metrów, natomiast mistrz świata 133,5 metra.

Drugą serię znów bardzo mocno zaczął Piotr Żyła. Polski skoczek uzyskał 127,5 metra. W kolejnej odsłonie Jakub Wolny skoczył 130 metrów. Dzięki temu podopieczni Michala Doleżala powiększyli przewagę nad resztą stawki. W trzeciej kolejce Kamil Stoch wylądował na 126 metrze. Już wtedy stało się jasne, że tylko wielki pech mógłby odebrać Polakom zwycięstwo. To się jednak nie zdarzyło, a Dawid Kubacki skoczył aż 137 metrów.

Poniżej prezentujemy obszerny skrót konkursu, udostępniony przez redakcję Eurosportu. Komentują Marek Rudziński i Igor Błachut.

>> ZOBACZ SKOKI POLAKÓW

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne