Znajdź nas

Artykuły

Nie udało się za Horngachera, udało się za Doleżala. Znów trzech Polaków wygrało w PŚ!

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, a teraz też Piotr Żyła. Już trzech polskich skoczków w tym sezonie triumfowało w Pucharze Świata.

Piotr Żyła w trakcie lotu

Piotr Żyła na zwycięstwo w Pucharze Świata czekał blisko siedem lat. Przełamanie nastąpiło na austriackim mamucie Kulm. Polak popisał się tam skokami na odległość 225,5 metra i 219,5 metra. Wiślanin o 0,3 pkt. wyprzedził Słoweńca Timiego Zajaca.

Piotr Żyła jest trzecim polskim skoczkiem, który wygrał w tym sezonie konkurs Pucharu Świata. Wcześniej w Engelbergu i w Zakopanem triumfował Kamil Stoch. Dawid Kubacki był z kolei najlepszy w Bischofschofen oraz dwukrotnie w Titisee-Neustadt.

Taka sytuacja ma miejsce w polskich skokach dopiero po raz drugi w historii. Poprzedni taki przypadek zdarzył się wcale nie za kadencji Stefana Horngachera, lecz Łukasza Kruczka. W sezonie 2013/2014 w Pucharze Świata zwyciężali Krzysztof Biegun, Jan Ziobro i Kamil Stoch.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły