Znajdź nas

Inne

Piotr Lisek znów zadziwił świat. Zobacz rekordowy skok Polaka! [WIDEO]

Kosmiczna forma Piotra Liska. Tydzień temu w Lozannie Polak ustanowił rekord Polski, a wczoraj już go pobił. W Monako pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,02 m. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

Piotr Lisek z rekordem Polski

Piotr Lisek podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako spisywał się fantastycznie. Polak przez niemal cały konkurs nie zanotował żadnej z rzutki. Prawdziwe emocje rozpoczęły się od wysokości 5,92 m. W pierwszej próbie pokonali ją nasz tyczkarz, a także mistrz olimpijski Thiago Braz i mistrz Europy Armand Duplantis.

Polak i Szwed kolejną wysokość ustawili na 5,93 m, a Brazylijczyk na 6,02 m. Piotr Lisek wykonał swoje zadanie już w pierwszej próbie. Szwed natomiast strącił, przez co musiał atakować 6,02 m. Ta wysokość okazała się zaporowa zarówno dla Braza jak i Duplantisa. Polski tyczkarz poradził sobie z nią już w pierwszej próbie, dzięki czemu wygrał mityng. Wicemistrz świata atakował jeszcze 6,06 m, ale trzykrotnie strącił poprzeczkę.

>> PIOTR LISEK I JEGO REKORDOWY SKOK

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne