Znajdź nas

Kierunek Igrzyska

Po raz jedenasty oddano hołd Kamili Skolimowskiej!

Za nami jedno z największych wydarzeń tegorocznym kalendarzu lekkoatletycznym w Europie – który został mocno skrócony z powodu pandemii. 11. LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej obfitował w wiele emocji!

Stadion Śląski podczas memoriału

Organizatorzy 11. LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiego mogą powiedzieć, że w ich przypadku epidemia COVID-19 nie była pechowa. Po pierwsze, udało się zorganizować mityng na Stadionie Śląskim – mimo ograniczeń dot. frekwencji. Po drugie, z powodu odwołaniu wielu imprez sportowych, w tym Igrzysk Olimpijskich, w memoriale udział wzięły światowe gwiazdy lekkoatletyki, między innymi: Johannes Vetter, Sara Kolak, Renaud Lavillenie, Sam Kendricks, Auriole Dongmo, Yuliya Levchenko, Daniel Stahl, Dafne Schippers, Ryan Crouser i wielu innych. Oczywiście nie zabrakło również polskich gwiazd królowej sportu: Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui, Joanna Jóźwik, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Paulina Guba, Malwina Kopron, Joanna Fiodorow, Piotr Małachowski, Marcin Lewandowski, Adam Kszczot czy też Maria Andrejczyk. W sumie około 50 medalistów najważniejszych imprez sportowych.

I chociaż na Stadionie Śląskim czuć było rywalizację na najwyższym poziomie, to miejsca zajmowane przez zawodników nie były najważniejsze. Udział w memoriale wzięły też dzieci czy też paraolimpijczycy. Niektórzy z nich postanowili wystartować ze swoimi pełnosprawnymi kolegami oraz koleżankami. Na przykład Joanna Mazur wzięła udział w biegu na 1500 metrów.

Wydarzeniem mityngu był na pewno rzut oszczepem i wyczyn Johannes Vettera, który osiągnął wynik 97.76, co jest drugim wynikiem w historii tej dyscypliny! Niemcowi zabrakło 72 centymetrów do rekordu Jana Zeleznego, który utrzymuje się od 24 lat. 

Najważniejsze jednak, że po raz 11. udało się złożyć hołd naszej najmłodszej mistrzyni olimpijskiej w historii – Kamili Skolimowskiej. WYNIKI TUTAJ

Więcej w Kierunek Igrzyska