Magazyn Sportowiec – wywiady, analizy, komentarze sportowe

Hiszpanki pokonane! Polskie siatkarki w ćwierćfinale mistrzostw Europy!

Polskie siatkarki czekają już na ćwierćfinał

Polskie siatkarki były zdecydowanymi faworytkami, ale Hiszpanki wcale nie miały być łatwymi dostarczycielkami punktów. Potwierdziły to już pierwsze piłki meczu. Do stanu 7:7 pojedynek był bardzo wyrównany, ale potem powoli zarysowywała się przewaga naszych zawodniczek. Przewaga zaczęła rosnąć, jednak był to bardziej efekt sporej ilości błędów rywalek niż naszej dobrej gry. W końcówce obraz gry się już nie zmienił, a Malwina Smarzek-Godek zapewniła nam wygraną 25:20.

Drugi set mógł pobudzić kibiców w Atlas Arenie, bo podopieczne Jacka Nawrockiego długo męczyły się z Hiszpankami. Już na początku ekipa z Półwyspu Iberyjskiego prowadziła aż 5:1. Polki zdołały wyrównać do stanu 8:8, ale Hiszpanek to wcale nie zdeprymowało. Szybko odzyskały inicjatywę, a nawet zyskały cztery punkty przewagi. Po skutecznym ataku Natalii Mędrzyk nasze siatkarki doprowadziły do remisu, a chwilę później wyszły na prowadzenie 20:18. W końcówce Polki zagrały rozważniej i uniknęły niepotrzebnych błędów. Dzięki temu wygrały 25:20.

Kolejna partia zaczęła się już bez takich emocji. Spotkanie wciąż było zacięte, ale lepiej radziły sobie biało-czerwone. Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak i Natalia Mędrzyk zdobyły cenne punkty, po którym zawodniczki Jacka Nawrockiego prowadziły 9:6. Później w naszych szeregach pojawił się zastój, a Hiszpanki zdobyły cztery punkty z rzędu. Złą serię przerwały wreszcie Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek-Godek. Kilkadziesiąt sekund później ta pierwsza zaserwowała dwa asy serwisowe. W rezultacie Polki objęły prowadzenie 14:11. Od tego momentu gra biało-czerwonych stała się swobodniejsza i skuteczniejsza. Ostatecznie nasze zawodniczki triumfowały 25:19.

Kolejnymi rywalkami Polek będą Niemki, które dzisiaj pokonały 3:0 Słowenki.