Znajdź nas

Artykuły

Caeleb Dressel nowym kosmitą pływania? Zrobił coś czego nie dokonał Phelps

Przez lata Amerykanie mieli wielkich pływackich dominatorów. Jednak żaden z nich nie dokonał tego, co w Gwangju zrobił Caeleb Dressel.

Caeleb Dressel
Caeleb Dressel przed pobiciem rekordu świata

Caeleb Dressel ma dopiero 22 lata, a już przeszedł do historii pływania. Jako pierwszy zawodnik w dziejach stanął aż osiem razy na podium jednych mistrzostw świata. W Gwangju wygrywał aż sześć razy, a dwukrotnie wraz z kolegami ze sztafet zajmował drugą pozycję. W wielkim stylu pobił też rekord świata samego Michela Phelpsa na 100 metrów motylkiem. Caeleb Dressel okazał się szybszy aż o 0,32 sek. A należy pamiętać, że Phelps swój rekord ustanawiał jeszcze w superszybkim stroju poliuretanowym.

Nic więc dziwnego, że Amerykanie już są pewni, że mają do czynienia z dorastaniem przyszłej legendy. Caeleb Dressel dał powody do takiego myślenia zresztą nie tylko w Gwangju. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył dwa złota, ale oba w sztafetach. Świat na dobre usłyszał o nim rok później. W Budapeszcie Amerykanin został siedmiokrotnym mistrzem świata. Już wtedy otarł się zresztą o rekord świata Phelpsa.

>> ZOBACZ JAK CAELEB DRESSEL POBIŁ REKORD ŚWIATA

Caeleb Dressel na status legendy będzie musiał sobie jednak bardzo mocno zapracować. Michael Phelps w swoim dorobku ma bowiem blisko trzydzieści złotych medali mistrzostw świata. Jeszcze bardziej imponująco przedstawiają się jego osiągnięcia na Igrzyskach. Z olimpijskich basenów Phelps wyłowił aż 23 złota. Taką statystyką nie może pochwalić się nie tylko żaden pływak, ale też żaden inny sportowiec. Tylko w Pekinie Amerykanin wywalczył niewiarygodną liczbę ośmiu medali z najcenniejszego kruszcu.

Dressel wykonał pierwszy krok w pogoni za Phelpsem. Krok zresztą z całą pewnością imponujący. Jednak już teraz nazywanie go drugim „Michaelem” wydaje się jeszcze przedwczesne.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły