Magazyn Sportowiec – wywiady, analizy, komentarze sportowe

Powrót Ennaoui i podium Lewandowskiego w Londynie

Sofia Ennaoui w Londynie wystartowała dopiero pierwszy raz w sezonie letnim. Wszystko przez kontuzję, z którą zmagała się w ostatnich tygodniach. W biegu na 1500 metrów podczas Diamentowej Ligi była dopiero 12. Jednak czas 4:04.06 zagwarantował Polsce start w tegorocznych Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich 2020.

Podczas tego samego mityngu Marcin Lewandowski zajął 3. miejsce na 800 metrów z czasem 1:43.74. Cztery lokaty niżej uplasował się Adam Kszczot. Obaj Polacy zagwarantowali sobie udział w finałach Diamentowej Ligi na tym dystansie.

Dobrą 5. lokatę zajęła Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów. Zaś żeńska sztafeta 4×100 m (Kamila Ciba, Katarzyna Sokólska, Martyna Kotwiła i Ewa Swoboda) zajęła 6. miejsce.