Magazyn Sportowiec – wywiady, analizy, komentarze sportowe

Kolejny tytuł do kolekcji. Aleksandra Mirosław mistrzynią Europy! [WIDEO]

Aleksandra Mirosław Rudzińska na zawodach wspinaczki sportowej na czas

Aleksandra Mirosław była zdecydowaną faworytką zmagań w Edynburgu i nie zawiodła. W finale Polka zdecydowanie pokonała Rosjankę Mariję Krasawinę. Czas naszej reprezentantki to 7,33 sek., natomiast jej rywalki 8,04 sek.

Blisko medalu była również Aleksandra Kałucka. Niestety Polka przegrała walkę o brązowy medal z Anouck Joubert. Różnica między tymi zawodniczkami wyniosła zaledwie 0,07 sek.

Szóste miejsce zajęła Patrycja Chudziak. Na 12. lokacie zawody ukończyła Anna Brożek, a oczko niżej uplasowała się Natalia Kałucka.

Wśród mężczyzn tym razem bez medalu. Broniący tytułu Marcin Dzieński został sklasyfikowany na 16. pozycji. Wygrał Władysław Deulin.

Wspinaczka sportowa w przyszłym roku zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich. Konkurencje takie jak wspinaczka na czas nie będą odbywać się oddzielnie, ale wejdą w skład tzw. kombinacji olimpijskiej. Kwalifikację olimpijską wywalczyła już Aleksandra Mirosław.