Ruka wreszcie szczęśliwa dla Polaków. Podium Kamila Stocha i Piotra Żyły!

Kolejny udany konkurs Pucharu Świata w wykonaniu polskich skoczków! W wietrznej Ruce na podium stanęło dwóch biało-czerwonych. Kamil Stoch zajął drugie, a Piotr Żyła trzecie miejsce. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Kamil Stoch Oberstdorf

Ze względu na silny wiatr początek dzisiejszego konkursu był kilkukrotnie przekładany. Realne było też odwołanie konkursu. W końcu jednak około godziny 18 na skoczni w Ruce wiatr się nieco uspokoił i można było przeprowadzić jedną serię konkursową. Świetnie zaprezentowali się w niej Kamil Stoch i Piotr Żyła. Jeszcze lepiej dysponowany był jednak Ryoyu Kobayashi.

Japończyk poszybował na odległość 138,5 metra i wyprzedził o 2,1 pkt. Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski startował tuż przed Kobayashim i wylądował na 140,5 metrze. Na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Żyła ze skokiem 136 metrów. Tuż za podium znalazł się Słoweniec Domen Prevc, który w korzystniejszych warunkach skoczył aż 146 metrów.

Kamil Stoch na podium w Ruce

Podium jednoseryjnego konkursu w Ruce!

Bardzo dobrze spisał się Jakub Wolny. Były mistrz świata juniorów zajął 11. miejsce. To jego najlepszy wynik w karierze. Punkty zdobył też Stefan Hula, który ukończył zawody na 20. lokacie. Dawid Kubacki w czasie lotu otrzymał podmuch wiatru i ostatecznie zajął 35. miejsce. Słabo spisał się Maciej Kot. Brązowy medalista olimpijski został sklasyfikowany na odległej 53. pozycji.

Z trudnymi warunkami atmosferycznymi nie poradził sobie także dotychczasowy lider Pucharu Świata Jewgienij Klimow. Rosjanin w Ruce zajął dopiero 31. miejsce. W rezultacie nowym liderem cyklu został Ryoyu Kobayashi. Drugi jest Kamil Stoch, a trzeci Piotr Żyła i Jewgienij Klimow.

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, jutro w Ruce odbędzie się kolejny konkurs indywidualny.